Bede

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię:  Bede(jap. ビート Beet)
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Lider miasta Ballonlea/Rywal

Opis: Bede zadebiutował w rozdziale SwSh06, gdy w towarzystwie Hopa i Marnie spotkali Sworda i Shield. Wspólnie musieli pokonać przeszkodę w postaci wielkiego głazu, który zablokował przejście do miasta Turrfield – miejsca, w którym mieli stoczyć walkę z liderem. Wspólnymi siłami przeszkoda została usunięta. Bede jednak został przyuważony przez Sworda, że chłopak nie chciał niszczyć głazu, a wręcz go chronił. Wyspekulował, że trener chciał osobiście zniszczyć głaz, by wydobyć z niego odłamki „spadających gwiazd”, które jak się potem okazało zbierał na prośbę Oleany i pana Rose.

W SwSh07 siedział na trybunach podczas walki Sworda i Mila – pierwszego lidera. Ciągle podważał decyzje uczestnika i powątpiewał w jego kompetencje. Ostatecznie to on się pomylił co do strategii Sworda, jednak nie przyznał się do błędu. Później sam stoczył walkę z Milo i wygrał odznakę.

W rozdziale 10 serii SwSh Bede zatelefonował do Oleany. Wtedy pokazał swój zawód, względem zachowania pana Rose, który poszedł na obiad z jego rywalem i wyjechał z miasta bez informowania o tym Bede. Z tego powodu chłopak wyzwał na pojedynek Sworda, by zmusić rywala do wycofania się z wyzwania liderów, jednak przegrał. Bede uznał swoją porażkę i dlatego powiedział przeciwnikowi o celu zbierania spadających gwiazd.

W mieście Stow-on-side Bede pożyczył od prezesa Rose’a Copperajah, którym zniszczył zabytkowy mural w celu poszukiwania spadających gwiazd. Występek ten nie został dobrze odebrany przez prezesa, który postanowił zdyskwalifikować Bede z ligi pokemon.

W Hammerlocke został zmuszony do wypisania się z uczestnictwa. W tym samym czasie dostał list od liderki Opal.

Podczas eksplozji w elektrowni Hammerlocke podbiegł na miejsce zdarzenia, martwiąc się o prezesa Rose’a. Tam spotkał się z Raihanem, Leonem i Sonią, którzy odradzili mu uczestnictwa we włamaniu się do budynku, ponieważ wystarczająco naruszył swoją reputację.

Bede wyruszył do miasta Ballonlea, by tam szkolić się na lidera sali. Mimo swojej porywczej natury Opal ujrzała w nim potencjał i nie rozumiała dlaczego Rose potraktował trenera w tak szorstki sposób.

W SwSh25 uczestniczył w zjeździe liderów w sprawie kryzysu Galaru, jakim był Najmroczniejszy Dzień. Już wtedy został ogłoszony jako nowy lider Ballonlei. Wraz ze wszystkimi zmierzył się z pokemonami Oleany, a potem dostał się do prezesa Rose, który stwierdził że wszystko robi dla dobra regionu. Będę też był świadkiem porażki Sordwarda i Shielberta w walce przeciwko Eternatusowi.

Gdy Bede usłyszał od Oleany, że Rose chciał wywołać i szybko zakończyć najmroczniejszy dzień za pomocą bohaterów (którymi miał być Shilbert i Swordward), postanowił pomóc w pokonaniu Eternatusa. Uratował prezesa Rose, który przegrał z legendarnym smokiem. Tam dowiedział się, że mężczyzna droczył się z chłopcem przez cały ten czas.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Hatterene
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Hatenna zadebiutowała rozdziale SwSh06. Jej zadaniem było zniszczenie głazu, w którym miały znajdować się odłamki „spadającej gwiazdy”, których poszukiwał jej trener.

Opal zauważyła niesamowite przywiązanie pokemona do chłopca, ponieważ zazwyczaj stworki z tego gatunku uciekają od trenerów z silnymi emocjami.
Ewoluowała w Hattrem podczas treningu Bede z Opal.

Imię: –
Gatunek: Galarski Rapidash
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Galarska Ponyta została wystawiona do walki przeciwko Gurrdurowi Sworda. Mimo przewagi w szybkości przegrała.
Ewoluowała w Galarskiego Rapidasha podczas treningu Bede z Opal.

Pokemony, które posiadał:

Imię:
Gatunek: Copperajah
Typ: Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Bede pożyczył Copperajaha od prezesa Rose’a, którym zniszczył zabytkowe freski miasta Stow-on-side.

Imię:
Gatunek: Hatenna/Hattrem
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Hatenna ewoluowała w Hatterene.

Imię: –
Gatunek: Galarska Ponyta
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Galarska Ponyta ewoluowała w Galarskiego Rapidasha.

Share

Translate »