AZ

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: AZ (jap. AZ)
Wiek: ponad 3000
Płeć: Mężczyzna
Więzy rodzinne: młodszy brat, Lysandre
Klasa trenerska: Trener


AZ zadebiutował w serii XY. Po raz pierwszy pojawił się w podziemnej kryjówce Zespołu Flare, zlokalizowanej w Geosenge. Siedział tam zamknięty za kratami. Został on odnaleziony przez Emmę, która przypadkowo została oddzielona od X’a.

Gdy Tierno, Shauna i Trevor przedostali się do tajnej bazy, również spotkali AZ’a. Z początku byli przestraszeni widokiem nadzwyczaj wielkiego mężczyzny. Sytuację załagodziła Emma, która wytłumaczyła, iż to jej nowy przyjaciel.
AZ opowiedział dzieciom swoją historię i ponaglił je, by jak najszybciej powstrzymały Lysandre przed aktywowaniem ostatecznej broni. Po uwolnieniu AZ’a z więzienia, wszyscy ruszyli do pokoju kontrolnego, w którym znaleźli szefa Zespołu Flare oraz pokonanego X’a.

Po wyciągnięciu klucza przez Trevora, AZ wziął ze sobą przebudzonego Xerneasa, by ten mógł wydostać bohaterów z podziemia. Sam został powstrzymany przez Malamara Xerosica. Człowiek ostrzegł wroga przed pokemonem Z i po uwolnieniu się z macek pokemona uciekł.

Po tym, jak Zespół Flare został pokonany X i jego przyjaciele wrócili do miasta Lumiose. Tam nie zostali powitani jako bohaterowie. Sami przeżyli szok, że ludzie nie zachowują się, jakby miało im kiedykolwiek zagrażać niebezpieczeństwo. Niedługo po tym pojawił się AZ, który uświadomił bohaterom jaka jest rzeczywistość. Przyznał się, że to on stworzył ostateczną broń oraz ma do niej klucz. Następnie próbował usprawiedliwić myślenie Zespołu Flare i zaproponował aktywacje ostatecznej broni.

Sytuacja doprowadziła do walki między mężczyzną a X’em. Człowiek zagroził, że jego Gloruk uderzy hiper promieniem w Y. Gdy atak doszedł do skutku, X ruszył na ratunek dziewczynie, a promień ataku przyjął sam AZ. Człowiek przetrwał atak, jednak klucz, który trzymał, rozpadł się. Y uświadomiła sobie, że w ten sposób mężczyzna chciał nauczyć ich jak należy myśleć o świecie. AZ podziękował dzieciom za podjęcie właściwej decyzji. W tym momencie z nieba zstąpił jego Floette, którego stracił 3 tysiące lat temu, a i sam stworek był powodem do stworzenia broni ostatecznej. Po odzyskaniu ukochanego przyjaciela mężczyzna pożegnał X’a i jego przyjaciół.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Floette
Typ: Wróżkowy
Poziom: ???
Płeć: Samica
Opis: Trzy tysiące lat temu Floette zaprzyjaźnił się z AZ’em. Pokemon został zmuszony do wzięcia udziału w wojnie – tam poległ. AZ zbudował ostateczną broń, by przywrócić pokemonowi życie, jednak Floette opuściła swojego przyjaciela, gdy zauważyła, iż przywrócenie jej życia wymagało poświęcenia wielu istnień. Pokemon wrócił do AZ’a pod koniec serii XY.

Imię:
Gatunek: Gloruk
Typ: Ziemny/Duch
Poziom: ???
Płeć: ???
Opis: Golurk został użyty do zaatakowania X’a oraz jego przyjaciół, by wymusić na bohaterach odpowiedzi czy chcą końca świata. Gdy promień Gloruka został naprowadzony na Y, AZ obronił ją, specjalnie niszcząc tym atakiem klucz do ostatecznej broni.
Share

Translate »