Aster

Wstępne informacjeOpisPokemony


Imię: Aster (jap. シガナ Shigana)
Rodzinne miasto: Wioska Meteorytów
Tytuł: Przywódca Drakonidów
Aktualny status: Nie żyje

Aster jest postacią, która częściowo pojawiła się w serii ORAS. Kobieta była jednym z Drakonidów, a z powodu swoich specjalnych mocy nosiła miano opiekuna. Potrafiła zaprzyjaźnić się z Rayquazą – legendarnym pokemonem czczonym przez Drakonidy. Była również jedyną, która miała pozwolenie na ujeżdżanie świętego smoka.

Podczas natarcia korporacji Devon w wieży Osadzenia, Aster walczyła u boku świętego smoka, by powstrzymać najeźdźców nasłanych przez Stowarzyszenie Pokemon. Rayquaza została jednak pojmana razem ze słoikiem kluczowych kamieni, które zebrała Aster. Gdy Zinnia dotarła do wieży pośród płomeni zobaczyła martwą Aster. Z powodu przeżytej traumy Zinnia na długo straciła głos. Kobieta również przejęła od Aster jej nadpaloną pelerynę.

Po śmierci Aster rolę opiekuna przejęła Zinnia (mimo sprzeciwu wielu Drakonidów, ponieważ nie była tak silna i uzdolniona jak Aster).

Duch kobiety prawdopodobnie pojawił się na plecach jej Norveina, który zaatakował protagonistów w celu zepchnięcia ich z Rayquazy. Spostrzegła go Sapphire, która stwierdziła, że miała przewidzenia.

Pokemony, które posiadała:

Imię:
Gatunek: Norvein
Typ: Smoczy/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???
Opis:  Noivern to Pokémon, który należał do Aster. Pomógł Zinni w walce przeciwko Rubyemu i Sapphire, by móc im odebrać Rayquazę.

.


Imię:
Gatunek: Rayuaza
Typ: Smoczy/Latający
Poziom: ???
Płeć: –
Opis: Rayquaza z początku został oswojony przez Aster, czyniąc z niego Pokémonem Draconidów. Była jedynym Draconidem, który potrafił dosiąść Rayquazy.
Share

Translate »