Archer

Wstępne informacjeOpisPokemony

ArcherImię: Archer
Płeć: Mężczyzna
Klasa Trenerska: Podprzywódca Zespołu Rocket/ Szef Zespołu Rocket

Archer to mężczyzna, którzy przejął dowództwo nad Zespołem Rocket. Jego celem było odnalezienie i przywrócenie oryginalnego szefa organizacji – Giovanniego. Zadebiutował w serii Heart Gold/ Soul Silver, gdzie przejął organizację za pomocą pobicia i wsadzenia do więzienia Carra.

Zadaniem Archera było zdobycie legendarnego Arceusa. Legendarny pokemon, po tym, jak pokonał Crystal ruszył do ruin Alph, gdzie walczył z Goldem oraz otworzył portal do ruin Sinjoh. Tam Archer wraz z trójką pozostałych generałów pojmał pokemona za pomocą odebranych od Silvera szesnastu płytek. Z pomocą przedmiotów wymusił na legendzie zaatakowanie Silvera, Golda i Crystal oraz rozpoczęcia tworzenia Dialgi, Palkii i Giratiny.

Wierząc, że jego poczynania zadowolą Giovanniego, mężczyzna rozpłakał się. Jego szczęście nie trwało długo, gdy działania protagonistów zaczęły przynosić skutek. Gdy Arceus został oswobodzony, zaatakował wszystkich generałów oraz pochłonął pytki. Sam proces tworzenia legendarnych pokemonów nie został jednak zatrzymany. Archer w stwierdził, że kreacji tej nie da się powstrzymać, ponieważ przeznaczeniem zespołu Rocket jest dominacja nad światem. Jego słowa przestały stwarzać jakikolwiek sens do tego stopnia, że jego sprzymierzeńcy zaczęli wątpić w słuszność misji.

Gdy do ruin przybył Giovanni, Archer przywitał go z zachwytem. Mężczyzna jednak doznał szoku, gdy jego uwielbiany szef zaczął atakować kreacje trzech legendarnych pokemonów. Gdy Archer został kopnięty przez Giovanniego, porucznik zmiienił zdanie względem człowieka i postanowił rządzić Arceusem dla własnych celów. Został jednak odrzucony przez poke-boga. Po zakończonej bitwie Giovanni rozkazał zabrać Archera ze sobą stwierdzając, że w bazie zostanie ukarany.

Pokemony, które posiada:
Crobat
Imię:
Gatunek: Crobat
Typ: Latający/Trujący
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Crobat był używany przez Archera jako transport drogą powietrzną. Uczestniczył w zaciąganiu Arceusa na scenę Mystri.

Houndooms
Imię:
Gatunek: Houndoom
Typ: Ognisty/Mrok
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Houndoom uczestniczył w zaciąganiu Arceusa na scenę Mystri. Gdy Archer dowiedział się, że Petrel przegrał z Silverem, Houndoom zaczął dusić człowieka swoim ogonem.

Pokemony, które kontrolował:
Arceus

Imię:
Gatunek: Arceus
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Archer „kontrolował” Arceusa za pomocą płytek. Z jego mocą stworzył legendarne Dialgę, Palkię i Giratinę. Mężczyzna szczerze wierzył, że to przez niego zostały stworzone legendy, jednak Arceus jedynie testował ludzkość czy jest warta ocalenia. Gdy Gold i jego Togepi udowodnili wartość ludzkości, Arceus po prostu odszedł.

Giratina
Imię:
Gatunek: Giratina
Typ: Smoczy/Duch
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Archer stworzył Giratinę za pomocą mocy Arceusa. Bohaterowie usiłowali zniszczyć kreację za pomocą ostatecznych ataków, jednak Pokémon szybko się odtwarzał. Z Pokémonem zmierzył się Giovanni (mimo że Archer stworzył te Pokémony dla Giovanniego). Po zakończeniu walki Gratina została zmuszona do wejścia do Zniekształconego Świata przez Dialgę i Palkię.

Dialga
Imię:
Gatunek: Dialga
Typ: Smoczy/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Archer stworzył Dialgę za pomocą mocy Arceusa. Bohaterowie usiłowali zniszczyć kreację za pomocą ostatecznych ataków, jednak Pokémon szybko się odtwarzał. Z Pokémonem walczył Pryce, który był odporny na ataki oparte o czas. Kiedy walka się zakończyła, Dialga po prostu odleciała.

Palkia
Imię:
Gatunek: Palkia
Typ: Smoczy/Wodny
Poziom: ???
Płeć: –

Opis: Archer stworzył Palkię za pomocą mocy Arceusa. Bohaterowie usiłowali zniszczyć kreację za pomocą ostatecznych ataków, jednak Pokémon szybko się odtwarzał. Z Pokémonem walczył Lance, któego Dragonite potrafił nakierowywać atak hiper promienia. Kiedy walka się zakończyła, Palkia po prostu odleciała.

Share

Translate »