Anabel

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Anabel (jap. リラ Lila)
Klasa trenerska: Panna Salonu (Mózg strefy walk)
Lokalizacja strefy walk: Wieża walk
Symbol: Możliwości

1Anabel jest najpotężniejszym mózgiem Strefy Walk w Hoenn. Jej najlepszym pokemonem jest Raikou, której udało się złapać w czasie wycieczki do Johto, na niedługo przed rozpoczęciem serii Emerald.

Anabel zadebiutowała w serii Emerald. Pokazała się na tydzień przed otwarciem Strefy Walk w celu zaprezentowania swojej osoby przed dziennikarzami.
Niedługo potem poddała się kontroli Guile Hideoutowi, w ten sposób mężczyzna mógł kontrolować Wieżę Walk. Człowiek posiadał całkowitą władzę nad Anabel, co spowodowało jej brutalne zachowanie wobec Emeralda (chłopak został uratowany przez Ruby’ego i Sapphire).

Gdy kobieta odzyskała kontrolę nad własnym ciałem, mężczyzna wziął ją jako zakładniczkę i groził Nolandowi, że zabije liderkę. W trosce o życie kobiety Noland zdradził informację na temat Jirachiego.

Kiedy Guile został pokonany, Anabel podarowała Emeraldowi symbol możliwości za to, czego dokonał podczas walki z Guilem.

W serii ORAS, Anabel oraz pozostałe Mózgi walczyli z adminami Nowego Zespołu Aqua i Zespołu Magma, którzy mieli przeszkodzić w wystartowaniu rakiety, która miała pomóc w zniszczeniu meteoroidu (który miał się zderzyć z planetą). Później Anabel skontaktowała się z Emeraldem, który zapytał ją, czy ktokolwiek widział Sapphire w okolice. Później Mózgi Strefy Walk Hoenn zostali wezwani do miasta Sootopolis, by mogli uczestniczyć w powstrzymaniu meteoroidu.

W serii Sun/Moon Anabel pojawiła się jako członek Międzynarodowej Policji. Wraz ze swoim wspólnikiem – Lookerem, badała miasto Po, w którym pojawiły się siejące zniszczenie na wyspie UlaUla Ultra Bestie. Na swojej drodze napotkali Suna i Moon, którzy mieli do czynienia z tajemniczymi istotami. Kobieta zapłaciła kurierowi pokaźną sumę w zamian za udzielenie informacji na temat Ultra Bestii. Odpowiedź nie była jednak na tyle satysfakcjonująca, dlatego Anabel poprosiła o pomoc w złapaniu Blacephalona, który pojawił się w trakcie ich rozmowy.

Mimo wszelkich starań nie udało im się złapać stworzenia, które jeszcze żwawiej zaczęło atakować. Wszyscy wraz z Anabel zostali ocaleni przez Tapu Bulu – strażnika wyspy UlaUla. Z kolei Ultra Bestia uciekła. Anabel stwierdziła, że Ultra Bestia nie może być złapana w zwykły pokeball i postanowiła skontaktować się z mężczyzną, który potrafiłby zbudować urządzenie zdolne uchwycić te istoty.

Później Anabel wraz z protagonistami wyruszyła na wyspę Poni – miejsce przebywania Xurkitree i Blacephalona. Kobieta wytłumaczyła Moon, że pozostałe trzy wyspy dadzą sobie radę, ponieważ są chronione przez kapitanów, zaś wyspa Poni nie posiadała nawet Kahuny. Gdy Sun oddzielił się od reszty, by jak najszybciej dostarczyć Jagodę Mirażu do Tapu Fini, Moon zapytała Anabel skąd ma tak wiele informacji na temat Ultra Bestii. Kobieta przyznała się wtedy, że sama pochodzi z innego wymiaru, a Międzynarodowa Policja nazywa osoby podobne jej „Upadłymi”.

Później pojawiła się na wyspie Poni. Tam nagrała rozmowę Faby z Plumerią, w której wynikało, że Fundacja Aether jest winna wypuszczenia Ultra Bestii.

W Wielkim Kanionie Poni Moon i Anabel byli świadkami walki Faby i Plumerii. Dziewczyny dołączyły się do walki, gdy dowiedziały się, że człowiek ma powiązanie z Ultra Bestiami. Fabie udało się uciec, jednak ponownie został dorwany przed wejściem do Ołtarza. Tam przeciwnik usiłował przeciągnąć Plumerię na swoją stronę.

Gdy na miejsce przybyli pracownicy Fundacji Aether, Moon i Anabel rozpoczęły walkę. Podczas zamieszania Moon została złapana przez Tapu Koko, zostawiając w tyle Anabel.
Pokemony Anabel pokonały przeciwników, dzięki czemu kobieta mogła aresztować Fabę. Cała sytuacja została przerwana przez pojawienie się wyrwy w niebie i pojawienie się stworzenia, którego nazwała „Olśniewającym”.
W rozdziale SM35, wraz z Lookerem ruszyła, za pomocą balonu, na górę Lanakila, by dołączyć do walki przeciwko Necrozmie. Jej partner był jednak zaniepokojony złym stanem Anabel Kobieta jednak trzymała się swojego, by dołączyć do bohaterów w potyczce.

Kobieta została wezwana na miejsce walki Necrozmy, ponieważ jako jedyna posiadała Beast Ball – kulę, umożliwiającą złapanie Olśniewającego. Przedmiot jednak został zniszczony przez samego pokemona. Po tym jak jej balon (którym przyleciała wraz z Lookerem) został zniszczony, spotkała zespół Ultra Zwiadowców. Okazało się, że kobieta ich wcześniej znała. Udało jej się wydostać z Ultra Megalopolis z obietnicą, że wróci do nich po tym, jak znajdzie sposób na złapanie i uleczenie olśniewającego, ostatecznie nie mogła dotrzymać tej obietnicy. Mimo wszystko Necrozma został złapany, ponieważ innego Beast Balla posiadał Sun. Kobieta postanowiła ukryć fakt schwytania ultra bestii przed Międzynarodową Policją w obawie, że niewłaściwi ludzie mogliby doprowadzić do katastrofy, jaką spotkała ludzi z ultra Megalopolis.

Kilka miesięcy później postanowiła połączyć sił w znalezieniu sposobu na uleczenie Olśniewającego.

Pokemony, które posiada:
Raikou
Imię:
Gatunek: Raikou
Typ: Eklektyczny
Poziom: ???
Płeć:

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Swalot”. Został złapany przez Anabel (która wybrała się w podróż po krainie Johto) po tym, jak pomógł w pokonaniu Zamaskowanego Mężczyzny. Uczestniczył w walce przeciwko Guile Hideoutowi.


Imię:
Gatunek: Mismagius
Typ: Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w serii SM. Został wystawiony do walki przeciwko Blacephalonowi, w mieście Po. Wraz z Dollarem Suna osłabili przeciwnika, jednak niewystarczająco, by móc go złapać.


Imię:
Gatunek: Salamance
Typ: Smok/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Pokazał się wraz z Anabel i Moon na wyspie Poni. Zabrał dziewczyny do Wielkiego Kanionu Poni, by tam skonfrontować się z Fabą.


Imię:
Gatunek: Alakazam
Typ: Psychiczny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Alakazam został użyty do walki przeciwko pracownikom Fundacji Aether w Wielkim Kanionie Poni.


Imię:
Gatunek: Snorlax
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Snorlax został użyty do walki przeciwko pracownikom Fundacji Aether w Wielkim Kanionie Poni.


Imię:
Gatunek: Weavile
Typ: Mroczny/Lodowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Weavile został użyty do walki przeciwko pracownikom Fundacji Aether w Wielkim Kanionie Poni.

Share

Translate »