Amber

Wstępne informacjeOpisPokemony

1Imię: Amber (jap. シズク Shizuku)
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Były Admin Zespołu Aqua

1Opis: W serii RS Amber był jednym z wyżej położonych członków Zespołu Aqua. Jego przełożonym był jedynie założyciel Zespołu, Archie. Resztą Adminów byli Matt i Shelly. Jego awans nastąpił po udanej misji, która polegała na kradzieży towaru Korporacji Devon. Okazał się wielką lojalnością wobec swojego szefa. Próbował mu pomóc nawet, gdy ten go omal nie zabił.
W ORAS zawarł sojusz z Mackiem (Adminem Zespołu Magma) by odtworzyć swój Zespół.
Pierwszy raz spotykamy Macka w rozdziale „ Kontra Lombre”, gdzie razem z Mattem i Shelly próbował porwać Pana Stona; prezesa Korporacji Devon, by zyskać części do łodzi podwodnej produkowane przez Korporację Devon. Sapphire wyciągnęła Catsforma z fontanny i uratowała Pana Stone. Zespołowi Aqua udało się jednak ukraść towar i dostarczyć go swojemu szefowi, dzięki czemu cała trójka awansowała.
Kolejny raz Amber pojawił się, gdy ten wraz z Shelly podsłuchiwali rozmowę Sapphire i Flannery. Porwali liderkę, od której dowiedzieli się informacji na temat Sapphire. Wykorzystali również dziewczynę jako zakładnika, by zwabić trenerkę. Z wcześniej oszukanym profesorem Cozmo Amber mógł uruchomić maszynę, która uśpiła wulkan. Czekając, aż maszyna zacznie działać, grał na zwłokę tocząc batalię z dziewczynami. Gdy maszyna uruchomiła się, Zespół Aqua porwał profesora jako zakładnika.
Gdy Zespół Aqua i Magma połączyły siły, Archie zabrał Amber ze sobą na dno Oceanu.
Gdy trwała walka Kyogra i Groudona, Amber podsłuchał rozmowę Maxiego i Tabithy, w której dowiedział się czemu Groudon stoi w miejscu – Maxie nie dał rady kontrolować obu legend jednocześnie, w tym celu oddał jedną kulę do Tabithy, który miał powstrzymać ziemnego tytana.
Amber napadał na Tabithę zabierając mu Czerwoną Kulę dzięki Volbeatowi i dając ją Archiemu.
Archie więzi Ambera i Tabithe w łodzi podwodnej i kazał jej płynąć jeszcze głębiej. Łódź nie wytrzymała ciśnienia i eksplodowała.
Gdy obudził się na wraku łodzi, nadal pozostał wierny Archiemu, który niemal spisał go na śmierć. Postanawił podjąć się walki z Wattsonem w imię Zespołu Aqua. Elektryczny lider wybeał do walki Manectrica, a Amber Pelippera. Wodny ptak został łatwo pokonany. Następnym Pokemonem członka Zespołu Aqua okazał się Nincada pożyczony od Shelly. Ewoluował w Ninjaska, który również został znokautowany. Wattson jednak nie zauważył drugiej ewolucji – Shedinji.
Nowo zdobyty duch strącił lidera i jego Pokemona wprost na spadające do oceanu kamienie.
W serii ORAS mężczyzna ciągle marzy o powrocie jego zespołu, z tego powodu człowiek wracał do opuszczonej bazy organizacji Aqua. Tam spotkał Macka, z którym zawarł sojusz.
Następnym razem mężczyzna pojawił się u boku Zinni, która stoczyła walkę z członkami korporacji Devon.

Amber również pojawił się w serii ORAS. Przebrany za rybaka przypłynął do opuszczonej kryjówki Zespołu Aqua. Mężczyzna nie mógł pogodzić się z końcem jego ukochanej organizacji i po cichu wierzył, że w tym miejscu odnajdzie swoich starych kompanów: Shelly i Matta. Przez chwilę myślał że jego życzenie się spieniło, jednak okazało się, że była to tylko iluzja stworzona przez ciepło Slgumy, należącej do Blaisego. Mężczyzna nie miał złych zamiarów przeciwko Amberowi, a zaproponował mu współpracę w odzyskaniu niebieskiej i czerwonej kuli, by móc na nowo zawładnąć Groudonem i Kyogrem. Amber z początku nie był przekonany co do tego pomysłu. Jednak gdy dostał obietnicę reaktywizowania Zespołu Aua, postanowił zawrzeć chwilowy rozejm.

W celu zdobycia legend mężczyźni zaczęli poszukiwać Hoopy, której zdolnością jest przenoszenie przedmiotów i pokemonów przez swoje pierścienie. Po znalezieniu i sprowokowaniu stworka mężczyźni przywołali mityczne pokemony, które od razu ruszyły w stronę czerwonej i niebieskiej kuli. Po czasie Amber uświadomił sobie, że przedmioty są w posiadaniu Maxiego i jego szefa – Archiego. Człowiek jednak nie był przekonany co do jego „szefa”, ponieważ różnił się wyglądem i charakterem, dlatego nie zdradził mu w jaki sposób przywołali legendarne pokemony.

Po tym jak Archie i Maxie wybudzili w Groudonie i Kyogre ich pierwotne formy, Blaise i Amber poszli na dno oceanu.

Amber i jego towarzysz obudzili się na statku powietrznym Zespołu Rocket. Do tego samego miejsca zostali przeniesieni Red i Blue. Mężczyzna odkrył, że został pozbawiony swoich pokemonów. Okazało się, że uratował ich wszystkich Giovanni a pokemon zostały zabrane dla bezpieczeństwa. Mężczyzna zaprezentował na ekranie walkę Groudona, Kyogre i Rayquazę walkę większym odłamkiem meteoroidu. Jednak po zniszczeniu u odłamki spadły na Groudona i Kyogre, osłabiają je. Widząc to Amber i Blaise opuścili statek. Tam dotarli do swoich szefów, którzy byli w trakcie rozpadu (ich ciała rozpadały się na kawałeczki). Mężczyźni wyjaśnili, że ich ciała zostały stworzone przez Giratinę a zostali przywróceni do świata żywych, ponieważ ich celem było uratowanie świata. Przed całkowitym zniknięciem Archie poprosił Blaisego o ochronę planety. Po opłakaniu swojego szefa Blaise przejął jego kluczowy kamień i uczestniczył w ratowaniu świata.

Pokemony, które posiada:
2
Imię:
Gatunek: Ninjask
Typ: Owadzi/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ninjask z początku był Nincadą należącą do Shelly. Gdy Amber stracił wszystkie zdolne Pokémony do walki w podwodnej jaskini, dostał Nicade jako zastępstwo od pokonanego Pelippera przez Manectrica Wattsona. Z początku miał trudności z pokonaniem Manectrica, ale szybko wyewoluował w Ninjaska i przytłoczył swojego oponenta nowo zdobytą umiejętnością nabywania szybkości. Manectric wygrał jednak walkę, prześcigając Ninjaska o atakując niestety samobójczym atakiem Błyskawicy, pozostawiając oba Pokémony pokonane.

3
Imię: ???
Gatunek: Sheinja
Typ: Owadzi/Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Shedinja powstał z skorupy Nincady poprzez ewolucję w Ninjaska. Kiedy Ninjask został pokonany, Shedinja zaatakował niepostrzeżenie Wattsona i zepchnął go do wody.

4
Imię:
Gatunek: Pelipper
Typ: Latający/Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Pelipper pierwszy raz pokazany był, gdy powstrzymywał Sapphire przed zniszczeniem maszyny użytej do uśpienia góry Pyłu. Do tego posłużyły mu jego skrzydła, którymi blokował ataki Pilo. W podwodnej jaskini był natomiast użyty, by zbudzić Kyogre z jego śpiączki. Podczas walki z Liderami, zaangażowanymi w powstrzymaniu Kyogre, Pelipper został użyty w walce przeciwko Manectricowi Wattsona. Z powodu przewagi typu, Pelipper został pokonany, pozostawiając Amber bez wsparcia.

Gorebyss
Imię:
Gatunek: Gorebyss
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Gorebyss pierwszy raz został użyty w kryjówce Zespołu Aqua. Amber użyła go do walki, by zniszczyć iluzje Matta i Shelly stworzone przez Slugmę Blaisego. Później został użyty do walki przeciwko Hoopie, aby zmusić ją do przyzwania Kyogra i Groudona z miejsca ich spoczynku. Nawet kropelka wody umożliwia użycie przez niego najsilniejszego ruchu wodnego – Hydro pompy.


Imię: –
Gatunek: Sharpedo
Typ: Mroczny/Wodny
Poziom: 68
Płeć: Samiec

Opis: Sharpedo domślnie należał do Archiego, ale po tym jak przepadł razem z Maxie, Amber i Blaise przejęli ich kluczowe kaminie wraz z mega ewolucjami Pokémonów.

Pozostawione:
5
Imię:
Gatunek: Volbeat (wiele)
Typ: Owadzi
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Amber posiadał wiele Volbeatów. Jeden z nich został użyty w podwodnej jaskini by oszukać Tabithę, by Amber mogł skraść Niebieski Klejnot. Volbeat ten jednak został uśpiony przez atak „ziewania” Torkala Tabity. Kolejne dwa były użyte przeciwko przeciwnikowi, ale zostały powstrzymane przez „Falę Ciepła” na tyle długo, aby pozwolić mu uciec łodzią podwodną. Kiedy Amber podążył za wrogiem, użył jeszcze jednego Volbeata by podmienić Niebieski Klejnot na jagodę Figy za pomocą ataku Trick. Volbeat zabrał Niebieski Klejnot do Archiego, by mógł kontrolować Kyogra. Volbeat został porzucony po tym, jak Amber został zdradzony przez swojego szefa.

6
Imię:
Gatunek: Caravanha
Typ: Wodny/Mrok
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis: Carvanha był pierwszym ukazanym Pokémonem Amber. Brał udział w walce przeciwko Pana Stone by ukraść komponent do łodzi podwodnej. Gdy Sapphire udało się pokonać złodziei, Carvanha została użyta do stworzenia drogi ucieczki. Następnie pojawia się znowu w akcji uprowadzenia Flannery niedaleko góry Pyłu. Zaraz po tym, jak zespołowi udaje się zatrzymać aktywność wulkanu na górze Pyłu, ponownie został wykorzystany do stworzenia drogi ucieczki. W podwodnej jaskini walczył przeciwko Tabitha, ogłuszony przez „Falę Ciepła” jego Torkala. Carvanha została porzucona po tym jak Amber został zdradzony przez swojego szefa, zamykając go wraz z Tabithą w łodzi podwodnej.

Share

Translate »