Amber

Wstępne informacjeOpisPokemony

1Imię: Amber (jap. シズク Shizuku)
Płeć: Mężczyzna
Klasa trenerska: Były Admin Zespołu Aqua

1Opis: W serii RS Amber był jednym z wyżej położonych członków Zespołu Aqua. Jego przełożonym był jedynie założyciel Zespołu, Archie. Resztą Adminów byli Matt i Shelly. Jego awans nastąpił po udanej misji, która polegała na kradzieży towaru Korporacji Devon. Okazał się wielką lojalnością wobec swojego szefa. Próbował mu pomóc nawet, gdy ten go omal nie zabił.
W ORAS zawarł sojusz z Mackiem (Adminem Zespołu Magma) by odtworzyć swój Zespół.
Pierwszy raz spotykamy Macka w rozdziale „ Kontra Lombre”, gdzie razem z Mattem i Shelly próbował porwać Pana Stona; prezesa Korporacji Devon, by zyskać części do łodzi podwodnej produkowane przez Korporację Devon. Sapphire wyciągnęła Catsforma z fontanny i uratowała Pana Stone. Zespołowi Aqua udało się jednak ukraść towar i dostarczyć go swojemu szefowi, dzięki czemu cała trójka awansowała.
Kolejny raz Amber pojawił się, gdy ten wraz z Shelly podsłuchiwali rozmowę Sapphire i Flannery. Porwali liderkę, od której dowiedzieli się informacji na temat Sapphire. Wykorzystali również dziewczynę jako zakładnika, by zwabić trenerkę. Z wcześniej oszukanym profesorem Cozmo Amber mógł uruchomić maszynę, która uśpiła wulkan. Czekając, aż maszyna zacznie działać, grał na zwłokę tocząc batalię z dziewczynami. Gdy maszyna uruchomiła się, Zespół Aqua porwał profesora jako zakładnika.
Gdy Zespół Aqua i Magma połączyły siły, Archie zabrał Amber ze sobą na dno Oceanu.
Gdy trwała walka Kyogra i Groudona, Amber podsłuchał rozmowę Maxiego i Tabithy, w której dowiedział się czemu Groudon stoi w miejscu – Maxie nie dał rady kontrolować obu legend jednocześnie, w tym celu oddał jedną kulę do Tabithy, który miał powstrzymać ziemnego tytana.
Amber napadał na Tabithę zabierając mu Czerwoną Kulę dzięki Volbeatowi i dając ją Archiemu.
Archie więzi Ambera i Tabithe w łodzi podwodnej i kazał jej płynąć jeszcze głębiej. Łódź nie wytrzymała ciśnienia i eksplodowała.
Gdy obudził się na wraku łodzi, nadal pozostał wierny Archiemu, który niemal spisał go na śmierć. Postanawił podjąć się walki z Wattsonem w imię Zespołu Aqua. Elektryczny lider wybeał do walki Manectrica, a Amber Pelippera. Wodny ptak został łatwo pokonany. Następnym Pokemonem członka Zespołu Aqua okazał się Nincada pożyczony od Shelly. Ewoluował w Ninjaska, który również został znokautowany. Wattson jednak nie zauważył drugiej ewolucji – Shedinji.
Nowo zdobyty duch strącił lidera i jego Pokemona wprost na spadające do oceanu kamienie.
W serii ORAS mężczyzna ciągle marzy o powrocie jego zespołu, z tego powodu człowiek wracał do opuszczonej bazy organizacji Aqua. Tam spotkał Macka, z którym zawarł sojusz.
Następnym razem mężczyzna pojawił się u boku Zinni, która stoczyła walkę z członkami korporacji Devon.

Amber również pojawił się w serii ORAS. Przebrany za rybaka przypłynął do opuszczonej kryjówki Zespołu Aqua. Mężczyzna nie mógł pogodzić się z końcem jego ukochanej organizacji i po cichu wierzył, że w tym miejscu odnajdzie swoich starych kompanów: Shelly i Matta. Przez chwilę myślał że jego życzenie się spieniło, jednak okazało się, że była to tylko iluzja stworzona przez ciepło Slgumy, należącej do Blaisego. Mężczyzna nie miał złych zamiarów przeciwko Amberowi, a zaproponował mu współpracę w odzyskaniu niebieskiej i czerwonej kuli, by móc na nowo zawładnąć Groudonem i Kyogrem. Amber z początku nie był przekonany co do tego pomysłu. Jednak gdy dostał obietnicę reaktywizowania Zespołu Aua, postanowił zawrzeć chwilowy rozejm.

W celu zdobycia legend mężczyźni zaczęli poszukiwać Hoopy, której zdolnością jest przenoszenie przedmiotów i pokemonów przez swoje pierścienie. Po znalezieniu i sprowokowaniu stworka mężczyźni przywołali mityczne pokemony, które od razu ruszyły w stronę czerwonej i niebieskiej kuli. Po czasie Amber uświadomił sobie, że przedmioty są w posiadaniu Maxiego i jego szefa – Archiego. Człowiek jednak nie był przekonany co do jego „szefa”, ponieważ różnił się wyglądem i charakterem, dlatego nie zdradził mu w jaki sposób przywołali legendarne pokemony.

Po tym jak Archie i Maxie wybudzili w Groudonie i Kyogre ich pierwotne formy, Blaise i Amber poszli na dno oceanu.

Amber i jego towarzysz obudzili się na statku powietrznym Zespołu Rocket. Do tego samego miejsca zostali przeniesieni Red i Blue. Mężczyzna odkrył, że został pozbawiony swoich pokemonów. Okazało się, że uratował ich wszystkich Giovanni a pokemon zostały zabrane dla bezpieczeństwa. Mężczyzna zaprezentował na ekranie walkę Groudona, Kyogre i Rayquazę walkę większym odłamkiem meteoroidu. Jednak po zniszczeniu u odłamki spadły na Groudona i Kyogre, osłabiają je. Widząc to Amber i Blaise opuścili statek. Tam dotarli do swoich szefów, którzy byli w trakcie rozpadu (ich ciała rozpadały się na kawałeczki). Mężczyźni wyjaśnili, że ich ciała zostały stworzone przez Giratinę a zostali przywróceni do świata żywych, ponieważ ich celem było uratowanie świata. Przed całkowitym zniknięciem Archie poprosił Blaisego o ochronę planety. Po opłakaniu swojego szefa Blaise przejął jego kluczowy kamień i uczestniczył w ratowaniu świata.

Pokemony, które posiada:
2
Imię:
Gatunek: Ninjask
Typ: Owadzi/Latający
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:

3
Imię: ???
Gatunek: Sheinja
Typ: Owadzi/Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:

4
Imię:
Gatunek: Pelipper
Typ: Latający/Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:

Gorebyss
Imię:
Gatunek: Gorebyss
Typ: Wodny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:

Pozostawione:
5
Imię:
Gatunek: Volbeat (wiele)
Typ: Owadzi
Poziom: ???
Płeć: Samiec

Opis:

6
Imię:
Gatunek: Caravanha
Typ: Wodny/Ciemność
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis:

Share
Translate »