Alexa

Wstępne informacjeOpisPokemony

AlexaImię: Alexa (jap. パンジー Pansy)
Zawód: Redaktorka
Płeć: Kobieta
Miejsce zamieszkania: Miasto Lumiose
Więzy rodzinne: Viola (młodsza siostra)

Alexa przybyła do miasteczka Vaniville wraz ze swoją młodszą siostrą. Chciały przeprowadzić wywiad z Y, ale trenerkAlexaa odmawia. Nie lubi dziennikarzy, gdyż przez nich jej przyjaciel X zamknął się w sobie. Zanim zdążyły dokończyć, pojawiły się dwa mityczne pokemony i wszyscy musieli uciekać.

W mieście Lumiose Alexa dokończyła swój reportaż na temat zniszczonego miasteczka Vaniville. Chwilę zastanawiała się, dlaczego wszystkie inne reportaże mówią o wielkiej eksplozji, a żaden nie wspomina o legendarnych pokemonach. Wtedy zadzwoniła do niej Viola i poinformowała, że za wszystkim stoi zespół Flare. Dodała też, że Y i jej przyjaciele są w drodze do miasta Lumiose.

Alexa wtedy udała się do wieży Pryzmatu(Prism Tower) w celu przeprowadzeniu wywiadu z profesorem Sycamore’m, lecz gdy przybyła na miejsce profesor skończył wywiad z innym dziennikarzem. Ten zaatakował ją za pomocą Pangoro. W ostatniej chwili uratował ją X. Alexa zdaje sobie sprawę, że media specjalnie ukrywają fakt o mitycznych pokemonach. Niedługo potem X pokonał Pangoro i odzyskał Helioptile’a Alexy

T
Pokemony, które posiada:
Share