Alexa

Wstępne informacjeOpisPokemony

AlexaImię: Alexa (jap. パンジー Pansy)
Zawód: Redaktorka
Płeć: Kobieta
Miejsce zamieszkania: Miasto Lumiose
Więzy rodzinne: Viola (młodsza siostra)

AlexaAlexa przybyła do miasteczka Vaniville wraz ze swoją młodszą siostrą. Chciały przeprowadzić wywiad z Y, ale trenerka odmawia. Nie lubi dziennikarzy, gdyż przez nich jej przyjaciel X zamknął się w sobie. Zanim zdążyły dokończyć, pojawiły się dwa mityczne pokemony i wszyscy musieli uciekać.

W mieście Lumiose Alexa dokończyła swój reportaż na temat zniszczonego miasteczka Vaniville. Chwilę zastanawiała się, dlaczego wszystkie inne reportaże mówią o wielkiej eksplozji, a żaden nie wspomina o legendarnych pokemonach. Wtedy zadzwoniła do niej Viola i poinformowała, że za wszystkim stoi zespół Flare. Dodała też, że Y i jej przyjaciele są w drodze do miasta Lumiose.

Alexa wtedy udała się do wieży Pryzmatu(Prism Tower) w celu przeprowadzeniu wywiadu z profesorem Sycamore’m, lecz gdy przybyła na miejsce profesor skończył wywiad z innym dziennikarzem. Ten zaatakował ją za pomocą Pangoro. W ostatniej chwili uratował ją X. Alexa zdaje sobie sprawę, że media specjalnie ukrywają fakt o mitycznych pokemonach. Niedługo potem X pokonał Pangoro i odzyskał Helioptile’a Alexy.

Kobieta w ramach wdzięczności podarowała dzieciom swoje stare reportaże na temat Lumiose. Potem wzięła taksówkę i ruszyła na trasę nr 4, by móc spotkać się z Violą w mieście Santalune.

Podczas rozmowy dziewczyna opowiedziała swojej siostrze o tym, jak Ostateczna Broń zakończyła wojnę, mającą miejsce 3000 lat temu, jednocześnie niszcząc życia wielu ludzi i pokemonów.

Dziewczyny były przy tym, jak Lysandre ogłaszał plany zakończenia istnienia całego życia w Kalos, dzięki ukończeniu swojej Ostatecznej Broni.

Później wraz z Bonnie i Clemontem zmierzyła się z Zespołem Flare na trasie nr 10, w celu uwolnienia pokemonów których energia życiowa miała zasilić ostateczną broń.

Podczas gdy Viola poprowadziła podniebnych trenerów, Alexa, wraz z Clemontem i Bonnie zajęli się zniszczeniem kamiennych filarów, które miały wyssać energię z pokemonów.

Po zakończeniu kryzysu Alexa pojawiła się w mieście Lumiose, by móc pogratulować protagonistom zwycięstwa.

T
Pokemony, które posiada:
Heliolisk
Imię: Heli
Gatunek: Heliolisk
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Heli (Jap: エリちゃん Eri-chan) to jedyny znany pokemon Alexy. Po raz pierwszy został pokazany i boku swojej trenerki w mieście Vaniville. Kobieta wtedy chciała przeprowadzić wywiad z Y. W mieście Lumiose (w Wieży Pryzmatu) Heli został wzięty za zakładnika przez członka Zespołu Flare podszywającego się pod redaktora. Został odbity przez X’a. Później, na trasie nr 10 uczestniczył w uwolnieniu Pokemonów porwanych przez wrogą organizację.

Share

Translate »