Alder

Wstępne informacjeOpisPokemony

AlderImię: Alder (Jap. アデク Adeku )
Płeć: Mężczyzna
Miasto rodzinne: Miasto Flocessy
Klasa trenera: (były?)Mistrz Pokemon w Unovie
Więzi rodzinne: Benga (wnuk)

AlderAlder pojawił się w serii Black/White, w której przypłynął (na swoim Boufalandzie) do miasta Nimbasa. Tam mężczyzna spotkał się ze swoim uczniem – Marshalem. Mężczyźni mieli ocenić nową rozrywkę Nibasy jakim jest Metro Walk. Alder, nie mogąc doczekać się przyjścia Burmistrza, rozpoczął walkę z Marshalem. Ostatecznie mężczyzna wygrał.
W trakcie spaceru mężczyzna napotkał na wiele dzikich pokemonów, które chciały się z nim bawić (mężczyzna posiada aurę przyjazną dla wszystkich pokemonów).
Alder tak się wciągnął w zabawę, że ostatecznie nie spotkał się z burmistrzem. Człowiek zapytał się White dlaczego chce wypróbować Metro Walk. Kiedy dostał w odpowiedzi, że dziewczyna chce dowiedzieć się dlaczego jej pokemon opuścił ją, człowiek bardziej przekonał się do argumentów White, niż Blacka.

Później, Alder spotkał się z Marshalem na drodze nr 6. Jego przyjaciel chciał przekonać mężczyznę, by ten nie rezygnował z tytułu Mistrza Pokemon. Alder jednak nie dał się przekonać.
Rozmowa została przerwana przez N’a, który wyzwał na pojedynek Aldera. Przy okazji obraził człowieka, jak i Ligę Pokemonów nazywając to wszystko głupotą. Odgłosy walki ściągnęły Blacka, White i Iris. Tam dowiedzieli się, że człowiek stracił już trzy pokemony. Ostatecznie człowiek przegrał dzięki kombinacji ataków Zoury i Bubu.

Po porażce mężczyzny, Alder zniknął i nie pojawił się na zawodach Ligi Pokemon. Zespół Plasma wykorzystał ten fakt do celów zwiększenia libertacji pokemonów oraz zmniejszenia liczby widzów organizowanych igrzysk.

W rozdziale 545 okazało się, że Alder jest już byłym Mistrzem Pokemon. Wraz z Iris przemierzył Biały Las, z którego nie mogli się wydostać. Pomógł im mnich Gorm.

Alder ponownie pojawił się w rozdziale 548 wraz z Lookerem. Wspólnie pokonali prawie wszystkie pokemony Ghetsisa. Gdy policjant chciał aresztować mnicha złej organizacji fregata, w której się znajdowali, eksplodowała. Wtedy na miejsce przyleciał Black i White na Reshiramie, by w porę ewakuować znajdujących się na statku bohaterów.

W epilogu został wspomniany w rozmowie między Roodem a Whi-two. Okazało się, że przed dwoma laty nawet nie próbował wygrać z N’em podczas ich bitwy. Wyynikło to z dręczenia mistrza przez zespół Plasma po tym, jak stracił swojego poważnie chorego pokemona (do opinii publicznej zostało podane, że śmierć pokemona wynikła ze złego traktowania). Alder uwierzył w ideologię organizacji, dlatego pozwolił N’owi na wygraną.

Pojawił się też na ceremonii zakończenia roku szkolnego w szkole trenerów miasta Aspetia.

Pokemony, które posiada:
Accelgor

Imię:
Gatunek: Accelgor
Typ: Owadzi
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Accelgor został użyty do walki z Pociągu Walk przeciwko Mienshao Marshala – wygrał. Później, na trasie nr 6, zmierzył się z Zourą i Bubu/Gigi N’a – tam przegrał nie radząc sobie z iluzjami przeciwnika.

Bouffalant_Adventures

Imię:
Gatunek: Bouffalant
Typ: Normalny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Bouffalant po raz pierwszy został pokazany podczas przeprawy morskiej w stronę miasta Nimbasa, na jego grzbiecie siedział Alder. Później sparował się ze swoim trenerem dla zabawy. Został użyty do walki z Darmanitanem i Archeopsem N’a, jednak przegrał.
W rozdziale 545 pomógł w wydostaniu się z Białego Lasu.

Escavalier_Adventures

Imię:
Gatunek: Escavalier
Typ: Owadzi/Stalowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Escavalier został użyty do walki u boku Bouffalanta, przeciwko Darmanitanowi N’a.

Vanilluxe_Adventures

Imię:
Gatunek: Vanilluxe
Typ: Lodowy
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Vanilluxe został użyty do walki przeciwko N’owi, jednak przegrał.

Pokemony, które miał:

Imię: ???
Gatunek: ???
Typ: ???
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Pokemon ten zmarł po walce z poważną chorobą.

Share

Translate »