Agatha

Wstępne informacjeOpisPokemony
1

Imię: Agatha (Jap. Kikuko キクコ )
Płeć: Kobieta
Klasa trenera: Członek Elitarnej czwórki
Specjalizacja w typie: Duch

1 Agatha zadebiutowała w serii R/G/B. Była czarnym charakterem serii Yellow oraz założycielem Elitarnej Czwórki.

W serii Yellow po raz pierwszy ukazała się, gdy opętała super kujona za pomocą Gasty’eho Willa.

Pokazała się w retrospekcji, gdzie przed IX Ligą Pokemon walczyła z Greenem. W ten sposób chciała zemścić się na jej dawnym przyjacielu – Oaku. Likwidacja chłopca nie powiodła jej się.

Agatha wysłała Hauntery do miasta Cerulean, by te odnalazły odznakę ziemi.

Na wyspie Cerise walczyła z Greenem i Kogą. W walce posługiwała się Arbokiem, który posiadał specjalną umiejętność zmieniania wzorków na ciele (wzorki są ostrzeżeniem, jaką mocą dysponuje dana poke-kobra), Golbatem oraz Gengarem, którego specjalnością było wysysanie energii po kontakcie z cieniem przeciwnika. Mimo doświadczeni2a i umiejętności walecznych nie podołała wnukowi swojego przyjaciela

Kobieta wcześniej wykorzystywała swojego Gastly’ego, by kontrolować Bruno, który nie chciał dołączyć do Elitarnej Czwórki.

Zwerbowała również Lorelei po tym, jak uratowała jej Seela.

W młodzieńczych latach przyjaźniła się z Oakiem, Prycem, Kurtem oraz parą z Domu Opieki. Agatha jednak była niezadowolona, że Oak chciał się w pełni poświęcić pokedexowi. Postanowiła zmierzyć się z nim w Lidze Pokemon, podczas której przegrała w finale ze swoim przyjacielem. Wtedy poprzysięgła zemstę na człowieku.
Agatha za młodu uczestniczyła również w komponowaniu piosenki ”Chłopiec na Laprasie” mającej na celu pocieszenie Pryce’a , któremu zginęły tragicznie dwa Laprasy.

Pokemony, które posiada:
3
Imię:
Gatunek: Haunter (wiele)
Typ: Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutowały w rozdziale ”Kontra Lapras”. Zostały one skradzione przez Agathę. Miały przysłużyć się do odnalezienia odznaki ziemi.

4
Imię:
Gatunek: Gastly (wiele)
Typ: Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Służą do opętania osób, które przeszkadzają Agacie. Zadebiutowały w rozdziale ”Kontra Gastly”. Były odpowiedzialne za opętanie Bruno, Greena i Super kujona – Williama.

5
Gatunek: Gengar (wiele)
Typ: Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Lapras”. Gengar jest zdolny do stworzenia trumny, w której przeciwnik może umrzeć. Potrafi też chować się w cieniach, by móc wyssać energie życiową z przeciwnika.

6
Imię:
Gatunek: Arbok (dwa)
Typ: Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Muk”. Arbok Agaty potrafi zmieniać wzory na swoim ciele, które reprezentują dużą odporność, szybkość lub wysoki atak.

7
Imię: –
Gatunek: Golbat
Typ: Duch
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Zadebiutował w rozdziale ”Kontra Muk”. Został wystawiony do walki z Kogą i Greenem.

Share

Translate »