Agatha

Wstępne informacjeOpisPokemony
1

Imię: Agatha (Jap. Kikuko キクコ )
Płeć: Kobieta
Klasa trenera: Członek Elitarnej czwórki
Specjalizacja w typie: Duch

1 Agatha zadebiutowała w serii R/G/B. Była czarnym charakterem serii Yellow oraz założycielem Elitarnej Czwórki.

W serii Yellow po raz pierwszy ukazała się, gdy opętała super kujona za pomocą Gasty’eho Willa.

Pokazała się w retrospekcji, gdzie przed IX Ligą Pokemon walczyła z Greenem. W ten sposób chciała zemścić się na jej dawnym przyjacielu – Oaku. Likwidacja chłopca nie powiodła jej się.

Agatha wysłała Hauntery do miasta Cerulean, by te odnalazły odznakę ziemi.

Na wyspie Cerise walczyła z Greenem i Kogą. W walce posługiwała się Arbokiem, który posiadał specjalną umiejętność zmieniania wzorków na ciele (wzorki są ostrzeżeniem, jaką mocą dysponuje dana poke-kobra), Golbatem oraz Gengarem, którego specjalnością było wysysanie energii po kontakcie z cieniem przeciwnika. Mimo doświadczeni2a i umiejętności walecznych nie podołała wnukowi swojego przyjaciela

Kobieta wcześniej wykorzystywała swojego Gastly’ego, by kontrolować Bruno, który nie chciał dołączyć do Elitarnej Czwórki.

Zwerbowała również Lorelei po tym, jak uratowała jej Seela.

W młodzieńczych latach przyjaźniła się z Oakiem, Prycem, Kurtem oraz parą z Domu Opieki. Agatha jednak była niezadowolona, że Oak chciał się w pełni poświęcić pokedexowi. Postanowiła zmierzyć się z nim w Lidze Pokemon, podczas której przegrała w finale ze swoim przyjacielem. Wtedy poprzysięgła zemstę na człowieku.
Agatha za młodu uczestniczyła również w komponowaniu piosenki ”Chłopiec na Laprasie” mającej na celu pocieszenie Pryce’a , któremu zginęły tragicznie dwa Laprasy.

Pokemony, które posiada:
Share
Translate »