Acerola

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Acerola (jap. アセロラ Acerola)
Płeć: Kobieta
Rodzinne miasto: Dom Aether
Tytuł: Kapitan prób
Specjalizuje się w typie: Duch

Acerola zadebiutowała w serii Pokemon Special Sun/Moon, gdy wspomniała o niej Mallow. Dziewczyna postanowiła wezwać ją (i Illime) by pomogła w natarciu na bazę Zespołu Skull, znajdującej się na wyspie Ulaula.

Acerola osobiście pojawiła się na plaży Ulaula. Tam napotkała na nieprzytomnych Suna i Lillie. Widząc u chłopca amulet próby wysp, postanowiła, za pomocą mocy psychicznych Sandygasta, zabrać ich do domu Aether. Zanim bohaterowie obudzili się, dziewczyna zdążyła zatelefonować. Po krótkim przedstawieniu dziewczyna postanowiła wysłac Suna na próbę. Polegała ona na zrobieniu zdjęcia totemicznemu pokemonowi, który miał znajdować się w opuszczonym supermarkecie Magmart. Sama zaś poszła do portu – tam czekała na kapitanów prób, którzy zmierzali na jej wyspę.

Dziewczyna spotkała się z Kapitanami w mieście Po. Poznała się z Hau, z którym szybko złapała wspólny język. Po spotkaniu z Guzmą, Kapitanowie szybko zostali otoczeni przez członków Zespołu Skull i Ultra Besite.

W mieście Po uczestniczyła w walce przeciwko Ultra Bestiom, które zostały wypuszczone przez Guzmę.

Później, wraz z Molayne, Sophoclesem i Gladionem, walczyła przeciwko Celesteeli i Guzzlordowi na trasie nr 10. Tam dowiedziała się, że Gladion i Lillie są dziećmi Lusaminy – głównej antagonistki serii.

Pół roku później kapitan ten został pokazany podczas treningu na Wyspie Exeggutorów.

Podczas spotkania Kahun i Kapitanów Kiawe odzyskał swój Z-pierścień. Sophocles zaś wytłumaczył ich misję walki z Ultra Bestiami i eskorty ludzi, którzy wypadli przez Ultra Tunel. W tym celu polecieli wybudowanym przez Molayne statkiem powietrznym w kształcie Vikavolta. Podczas lotu zostali zaatakowani przez pracowników Fundacji Aether i ich Ultra Bestie.
W rozdziale SM34 wszyscy kapitanowie i Kahuny połączyli siły z Tapu w celu sprawnego pokonania Ultra Bestii. Podczas walki z Kartanami Acerola zauważyła dwa słońca. Jednym z źródeł światła była w rzeczywistości Ultra Necrozma.

Po złapaniu Ultra Necrozmy i zażegnaniu kryzysu w Aloli postanowiła wrócić do swoich obowiązków.

Pokemony, które posiada:

Imię: –
Gatunek: Pallosand
Typ: Duch/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Jako Sandygast został użyty do uratowania i przeniesienia nieprzytomnych una i Lillie do domu Aether. Później został użyty do walki z Pheromosą w mieście Po, jednak został pokonany. Ewoluował w Pollosanda do rozdziału SM35. Uczestniczył w Walce przeciwko Kartanom.


Imię:
Gatunek: Dhelmise
Typ: Duch/Roślinny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Dhelmise pojawił się w rozdziale SM35. Został wystawiony do walki przeciwko Kartanom.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Sandygast
Typ: Duch/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Ewoluował w Pallosanda.

Share

Translate »