Acerola

Wstępne informacjeOpisPokemony

Imię: Acerola (jap. アセロラ Acerola)
Płeć: Kobieta
Rodzinne miasto: Dom Aether
Tytuł: Kapitan prób
Specjalizuje się w typie: Duch

Acerola zadebiutowała w serii Pokemon Special Sun/Moon, gdy wspomniała o niej Mallow. Dziewczyna postanowiła wezwać ją (i Illime) by pomogła w natarciu na bazę Zespołu Skull, znajdującej się na wyspie Ulaula.

Acerola osobiście pojawiła się na plaży Ulaula. Tam napotkała na nieprzytomnych Suna i Lillie. Widząc u chłopca amulet próby wysp, postanowiła, za pomocą mocy psychicznych Sandygasta, zabrać ich do domu Aether. Zanim bohaterowie obudzili się, dziewczyna zdążyła zatelefonować. Po krótkim przedstawieniu dziewczyna postanowiła wysłac Suna na próbę. Polegała ona na zrobieniu zdjęcia totemicznemu pokemonowi, który miał znajdować się w opuszczonym supermarkecie Magmart. Sama zaś poszła do portu – tam czekała na kapitanów prób, którzy zmierzali na jej wyspę.

Dziewczyna spotkała się z Kapitanami w mieście Po. Poznała się z Hau, z którym szybko złapała wspólny język. Po spotkaniu z Guzmą, Kapitanowie szybko zostali otoczeni przez członków Zespołu Skull i Ultra Besite.

W mieście Po uczestniczyła w walce przeciwko Ultra Bestiom, które zostały wypuszczone przez Guzmę.

Później, wraz z Molayne, Sophoclesem i Gladionem, walczyła przeciwko Celesteeli i Guzzlordowi na trasie nr 10. Tam dowiedziała się, że Gladion i Lillie są dziećmi Lusaminy – głównej antagonistki serii.

Pół roku później kapitan ten został pokazany podczas treningu na Wyspie Exeggutorów.

Pokemony, które posiada:

Imię:
Gatunek: Sandygast
Typ: Duch/Ziemny
Poziom: ???
Płeć: ???

Opis: Sandygast został użyty do uratowania i przeniesienia nieprzytomnych una i Lillie do domu Aether. Później został użyty do walki z Pheromosą w mieście Po, jednak został pokonany.

Share
Translate »